khoshghadam
27 اسفند 1401 - 12:59

اثاث کشی در تعطیلات نوروز باید با مجوز پلیس انجام شود

زنجان- معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: اثاث کشی منازل و مغازه‌ها در تعطیلات نوروز باید با هماهنگی و اخذ مجوز از کلانتری‌های محل انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ حمیدرضا قدیمی روز شنبه گفت: کسانی که بدون اخذ مجوز قانونی اقدام به اثاث کشی کنند پلیس در صورت مشاهده از کار آنان جلوگیری می کند.

وی، هدف پلیس از این اقدام را تامین آرامش و امنیت بیشتر شهروندان ذکر و اظهار کرد: با این اقدام از سرقت منازل و مغازه ها طی ایام تعطیلات سال نو پیشگیری می شود چون اغلب شهروندان در این مدت در مسافرت یا مشغول دید و بازدید هستند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: اثاث کشی پس از تکمیل فرم های مربوط و تعیین مبدا، مقصد و تایید نهایی رئیس کلانتری محل امکان پذیر است.

قدیمی با بیان اینکه ایام نوروز فرصت خوبی برای سارقان ایجاد می کند از مردم خواست در صورتی که قصد اثاث کشی دارند با کلانتری محل هماهنگ شوند و با رعایت نکات ایمنی مانند استفاده از تجهیزات و قفل های ایمنی، صورت برداری از لوازم منزل و رعایت مسائل ایمنی دیگر زمینه وقوع سرقت را کاهش دهند.

وی از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و همچنین اثاث کشی ها بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان تصریح کرد: وانت بارها نیز بدون مشاهده مجوز قانونی از مبادرت به جا به جایی اثاثیه منازل و مغازه ها به جد خودداری کنند در غیر این صورت با آنان نیز بر اساس قانون رفتار خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098887